ПРОЄКТ РІШЕННЯ №

УКРАЇНА
ЛУЦЬКА РАЙОННА       РАДА
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЬОМЕ СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ
 
від                 № ___________                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
        м. Луцьк                                                                                                   Проект     
 

Про внесення змін до Районної програми створення і

використання матеріальних резервів для запобігання,

ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і

природного характеру та їх наслідків на 2016 – 2020 роки

 
Відповідно до статей 2, 6, 33, 35, 39 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, на виконання Закону України  „Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру”, підпункту 15) статті 19, статті 98 Кодексу цивільного захисту України та постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня  2015 року №775 „Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій”, з метою оперативного реагування на проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також враховуючи рішення постійної комісії районної ради з питань бюджету, районна рада
 
ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни та доповнення до ,,Районної програми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на 2016-          2020 роки”, затвердженої рішенням районної ради від 06 квітня 2016 року №7/30 (далі – Програми), а саме:
1.1. Викласти в новій редакції додатки Програми:
- додаток 1 „Паспорт Районної програми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків в районі на 2016-2020 роки” (додається);
- додаток 2 „Номенклатура та обсяги накопичення матеріальних засобів щодо створення місцевого матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на території Луцького району на 2016-2020 роки” (додається)
2. Начальнику управління фінансів  райдержадміністрації Л.В Бусель при внесенні змін до районного бюджету передбачати щорічно кошти на реалізацію Програми.
3. Контроль за виконанням даного рішення  покласти  на  постійну  комісію районної ради з питань бюджету та першого заступника голови районної державної адміністрації В.А.Боярчука.
Голова ради                                                                                 В.В. Приходько
Смілий 728 162

 
Пояснювальна записка
до проекту рішення Луцької районної ради
 

„Про внесення змін до Районної програми створення і використання

матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій

техногенного і природного характеру та їх наслідків на 2016 – 2020 роки”

 
 

Проект розпорядження розроблений відповідно до статей 2, 6, 33, 35, 39 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, на виконання Закону України  „Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру”, підпункту 15) статті 19, статті 98 Кодексу цивільного захисту України та постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня  2015 року №775 „Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій”.

Метою розробки цієї програми є забезпечення виконання Закону України „Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру”, постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня  2015 року №775 „Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій”. Створення місцевого матеріального резерву забезпечить можливість реального та ефективного функціонування Єдиної державної системи запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру з найменшими фінансовими витратами.
Результатом виконання Програми має стати створення місцевого та об’єктових матеріальних резервів з метою використання їх у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації цих надзвичайних ситуацій та їх наслідків.
 
 
 
Голова  райдержадміністрації                                                  І.П.ЯРМОЛЬСЬКИЙ
 
 
Смілий 728 162
 
 
 
 
 
Додаток 1 до Програми
від _________ № _____
 
І. ПАСПОРТ РАЙОННОЇ ПРОГРАМИ
створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків в районі на 2016 - 2020 роки
 
1. Ініціатор розроблення програми Луцька районна державна адміністрація
2. Дата, номер і назва розпорядчих документів органів виконавчої влади про розроблення документа Розпорядження голови райдержадміністрації від 21 січня 2016 року №27 ,,Про проект Районної програми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на 2016-2020 роки”.
3. Розробник Програми Сектор з питань цивільного захисту, правоохоронної, оборонної, мобілізаційної роботи та запобігання корупції  апарату райдержадміністрації
4. Співрозробник Програми -
 
5. Відповідальний виконавець Програми Сектор з питань цивільного захисту, правоохоронної, оборонної, мобілізаційної роботи та запобігання корупції  апарату райдержадміністрації
6. Учасники Програми Сектор з питань цивільного захисту, правоохоронної, оборонної, мобілізаційної роботи та запобігання корупції  апарату райдержадміністрації, районна філія «Луцький райавтодор», Луцький міськрайоний відділ управління ДСНС України у Волинській області, аварійно відновлювальні бригади району
7. Термін реалізації Програми 2016 - 2020 роки
 
І етап – 2016-2018 роки;
ІІ етап – 2019-2020 роки.
8. Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми Районний бюджет
9. Загальний обсяг ресурсів, необхідних для реалізації Програми,
у т.ч. коштів з місцевих бюджетів
 
 
1 млн.555тис. 928грн.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення районної ради
від __________ № ________
 
РАЙОННА ПРОГРАМА
створення і використання матеріальних резервів для
запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного
і природного характеру та їх наслідків у Луцькому районі
на 2016-2020 роки
 

І. Загальна частина

 
    Державна політика у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру здійснюється на принципах пріоритетності завдань, спрямованих на рятування життя та збереження здоров’я людей і довкілля та безумовного надання переваги раціональній і превентивній безпеці.
В основу реалізації Програми покладено принцип об’єднання зусиль державних і недержавних органів усіх рівнів для розв’язання проблеми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру з метою екстреного використання їх у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Матеріальними резервами є будівельні матеріали, пальне, медикаменти, продовольство, техніка, технічні засоби та інші матеріальні цінності, призначені для проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.
Аналіз стану основних фондів та технічного стану обладнання газопроводів показує, що значна їх частина введена в експлуатацію більше    25-30 років тому, практично виробила свій ресурс і без вжиття заходів по їх відновленню найближчим часом може привести до значного підвищення аварійності в цій галузі економіки.
Велика зношеність обладнання та зовнішніх мереж на об’єктах житлово-комунального господарства. Окремі мережі водопостачання та водовідведення повністю відпрацювали свій ресурс і підлягають терміновій заміні. Аналогічна ситуація спостерігається на об’єктах теплопостачання.
З кожним роком збільшується кількість природних катаклізмів, які супроводжуються значними матеріальними збитками.
Аналіз надзвичайних ситуацій свідчить, що їх загальна кількість за останні роки незменшується, а навпаки – збільшується. Наявністьмісцевого матеріального резерву дозволяє аварійно-відновлювальним силам своєчасно
2
виконати заходи, спрямовані на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій, надання термінової допомоги постраждалому населенню.
Вищевказане дає змогу зробити висновок, що створення місцевого та об’єктових матеріальних резервів є життєво необхідним, оскільки забезпечує матеріальну основу для оперативного проведення першочергових робіт із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, забезпечення зниження матеріальних збитків та зменшення кількості можливих втрат населення.
 
ІІ. Правовою основою Програми є чинне законодавство України:
- Конституція України;
- Кодекс цивільного захисту України;
- Постанова Кабінету Міністрів України від 30 вересня  2015 року №775 „Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій”;
- Указ Президента України від 9 лютого 2001 року № 80/2001 „Про заходи щодо підвищення рівня захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру”;
 
ІІІ. Мета та основні завдання Програми:
Метою розробки цієї програми є забезпечення виконання Закону України „Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру”, постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня  2015 року №775 „Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій”. Створення місцевого матеріального резерву забезпечить можливість реального та ефективного функціонування Єдиної державної системи запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру з найменшими фінансовими витратами.
 
ІV. Фінансове забезпечення Програми:
Забезпечення створення, утримання та поповнення резервів здійснюється:
- місцевих резервів – за рахунок коштів районного бюджету у межах фінансових можливостей (додаток 2);
- об’єктового запасу – за рахунок власних коштів підприємств.
Створення, утримання та поповнення резервів усіх рівнів може здійснюватися за рахунок добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та об’єднань громадян, інших не заборонених законодавством джерел.
 
     V. Основні напрямки реалізації Програми:
Основними напрямками реалізації Програми є:
- створення місцевого матеріального резерву для виконання заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і
природного характеру та їх наслідків і надання термінової допомоги постраждалому населенню, покладається на райдержадміністрацію;
 
3
 
- створення на підприємствах, в установах та організаціях, незалежно від форм власності та підпорядкування, об’єктового матеріального запасу для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, проведення невідкладних відновлювальних робіт, покладається на керівників цих підприємств, установ та організацій.
 
VІ. Координація та контроль за ходом виконання Програми:
Відповідальність за створення та накопичення об’єктових резервів покладається на керівників підприємств, установ та організацій.
Координацію та контроль за ходом виконання Програми покладається на постійну комісію районної ради з питань бюджету та головного спеціаліст з мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату райдержадміністрації, міськрайонний відділ управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Волинській області здійснює методичне керівництво і контроль за створенням, зберіганням, використанням та поповненням місцевого та об’єктових резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків.
У разі необхідності внесення змін протягом терміну виконання Програми відповідальний виконавець готує уточнення показників, заходів та вносить їх на розгляд сесії районної ради.
Відповідальний виконавець до 01 березня 2017 року, далі щороку в цей же термін інформує районну раду про виконання заходів і завдань щодо реалізації даної Програми.
 
     VІІ. Основні заходи реалізації Програми:
1.Визначення максимально гіпотетичної (прогнозованої) надзвичайної ситуації, характерної для конкретної території, об’єкта, а також передбаченого обсягу робіт з ліквідації її наслідків.
Визначення максимально гіпотетичних надзвичайних ситуацій та відпрацювання План реагування на надзвичайні ситуації Луцької районної ланки територіальної підсистеми Єдиної державної системи запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.
2. Визначення номенклатури, обсягів та норм накопичення матеріальних резервів місцевого та об’єктового рівнів:
Складання номенклатури обсягів та норм накопичення матеріальних резервів місцевого та об’єктового рівнів.
3. Погодження і затвердження номенклатури й обсягів матеріальних резервів різних рівнів:
Місцевого резерву - управлінням з питань цивільного захисту облдержадміністрації.
Об’єктового резерву – сектором з питань цивільного захисту, правоохоронної, оборонної, мобілізаційної роботи та запобігання корупції апарату райдержадміністрації,номенклатури й обсягів об’єктового рівня підприємств, об’єкти яких не увійшли до переліку об’єктів підвищеної небезпеки.
4
 
4. Визначення місць розміщення місцевого та об’єктового матеріальних резервів, з урахуванням їх оперативної доставки до можливих зон надзвичайних ситуацій:
Місця розміщення місцевого (об’єктового) матеріального резерву визначаються керівниками відповідного рівня.
5. Створення умов щодо зберігання матеріальних цінностей:
Створення умов щодо зберігання місцевого (об’єктового) матеріального резерву покладається на керівників відповідного рівня. 
6. Створення місцевого матеріального резерву у термін 2016-2020 роки.
7. Створення об’єктового матеріального запасу у термін 2016-2020 роки.
Відповідальні – керівники підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та підпорядкування.
8. Виконання робіт, пов’язаних із накопиченням матеріальних цінностей, що залучаються до резервів, підготовка відповідних річних графіків накопичення резервів 2016-2020 роки.
9. Залучення для вищевказаних заходів резерву наступного вищого рівня у разі недостатньої наявності матеріального резерву відповідного (місцевого та об’єктового) рівня:
10. Поновлення резервів, використаних під час ліквідації надзвичайної ситуації.
Перелічені заходи можуть бути реалізовані послідовно або співпадати в часі. Обсяги робіт, терміни їх виконання повинні обґрунтовуватись окремо в кожному конкретному випадку та узгоджуватись з виконавцями.
 
VІІІ. Очікувані результати Програми:
Результатом виконання Програми має стати створення місцевого та об’єктових матеріальних резервів з метою використання їх у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації цих надзвичайних ситуацій та їх наслідків.
 

 
                                                                                                                                                   Додаток 2 до Програми
від _________ № _____
Н О М Е Н К Л А Т У Р А
та обсяги накопичення матеріальних засобів щодо створення місцевого матеріального резерву
для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру
та їх наслідків на території Луцького району на 2016 – 2020 роки
 

з/п
Найменування матеріально – технічних ресурсів Необхідна кількість Оди-ниця вимі-рюва-ння Вартість за одиницю в грн Загальна вартість в грн. Терміни накопичення (роки) Примітка
2016 2017 2018 2019 2020
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
Продовольчі товари
1 Борошно 1350 кг 7 9450 270
1890
270
1890
270
1890
270
1890
270
1890
Відповідно до норм споживання на 3 доби для 450 чоловік потерпілих від  можливих техногенних аварій та  стихійних     лих
2 Крупи  різні 162 кг 15 2 430 32
480
32
480
32
480
32
480
34
510
3 Цукор 95 кг 16 1 520 19
304
19
304
19
304
19
304
19
304
4 Масло вершкове 40 кг 70 2 800 8
560
8
560
8
560
8
560
8
560
5 Чай 2 кг 200 400 0,4
80
0,4
80
0,4
80
0,4
80
0,4
80
6 Сіль 34 кг 7 238 7
49
7
49
7
49
7
49
6
42
7 Консерви м"ясні 202 кг 100 20 200 41
4100
40
4000
41
4100
40
4000
40
4000
8 Консерви рибні 162 кг 70 11340 33
2310
33
2310
33
2310
33
2310
30
2100
   
Всього
       
48 378
 
9773
 
9673
 
9773
 
9673
 
9486
 
Речове майно
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
9 Костюм бавовняний 450 комп-лект 250 112500 90
22500
90
22500
90
22500
90
22500
90
22500
З розрахунку 1 % від загальної кількості населення, яке проживає на території району і може постраждати при максимальному розвитку надзвичайних ситуацій характерних для регіону (повені, урагани, смерчі, інші небезпечні природні явища та події техногенного характеру)
10 Куртки і брюки ватні 450 комп-лект 500 225 000 90
45000
90
45000
90
45000
90
45000
90
45000
11 Шапка вушанка 450 штук 200 90000 90
18000
90
18000
90
18000
90
18000
90
18000
12 Рукавиці 450 пар 12 5400 90
1080
90
1080
90
1080
90
1080
90
1080
13 Чоботи / черевики кирзові 300 пар 300 90000 60
18000
60
18000
60
18000
60
18000
60
18000
14 Чоботи гумові 150 пар 200 30 000 30
6000
30
6000
30
6000
30
6000
30
6000
15 Матрац ватній 450 штук 200 90000 90
18000
90
18000
90
18000
90
18000
90
18000
16 Подушка ватна 450 штук 100 45 000 90
9000
90
9000
90
9000
90
9000
90
9000
17 Ковдра 450 штук 200 90 000 90
18000
90
18000
90
18000
90
18000
90
18000
18 Мило 450 штук 6 2700 90
540
90
540
90
540
90
540
90
540
19 Білизна натільна 450 комп-лект 100 45 000 90
9000
90
9000
90
9000
90
9000
90
9000
20 Білизна постільна 450 комп-лект 250 112500 90
22500
90
22500
90
22500
90
22500
90
22500
  Всього       938100 187620 187620 187620 187620 187620  
 
Будівельні матеріали
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Використовується в разі виникнення надзвичайних ситуацій  місцевого рівня після  використання об’єктових резервів
  Цемент 5 тонн 1750 8750 1
1750
1
1750
1
1750
1
1750
1
1750
21 Шифер 1000 лист 120 120 000 200
24000
200
24000
200
24000
200
24000
200
24000
22 Скло віконне 100 м 2 300 30000 20
6000
20
6000
20
6000
20
6000
20
6000
23 Брус будівельний 20 м 3 1 300 26 000 4
5200
4
5200
4
5200
4
5200
4
5200
24 Рубероїд 300 рулон 80 24000 60
4800
60
4800
60
4800
60
4800
60
4800
25 Цегла 20000 штук 2,25 45000 4000
9000
4000
9000
4000
9000
4000
9000
4000
9000
26 Щебінь різної фракції 20 м  3 160 3 200 4
640
4
640
4
640
4
640
4
640
27 Пісок 60 м 3 225 13500 12
2700
12
2700
12
2700
12
2700
12
2700
28 Вапно 2 тонн 1300 2 600 0,4
520
0,4
520
0,4
520
0,4
520
0,4
520
29 Бітум 3 тонн 8000 24 000 0,6
4800
0,6
4800
0,6
4800
0,6
4800
0,6
4800
30 Цвяхи різні 100 кг 24 2400 20
480
20
480
20
480
20
480
20
480
31 Металопрокат 2 тонн 10000 20 000 0,4
4000
0,4
4000
0,4
4000
0,4
4000
0,4
4000
  Всього       319450 63890 63890 63890 63890 63890  
 
Паливо – мастильні матеріали
32 Бензин  А - 92 5 тони 22 000 110 000 1
22000
1
22000
1
22000
1
22000
1
22000
Використовується для заправки техніки МНС, колон з гуманітарним вантажем, аварійно відновлювальних бригад,  під час ліквідації НС місцевого рівня
33 Дизельне пальне 5 тони 21 000 105000 1
21000
1
21000
1
21000
1
21000
1
21000
34 Мастила моторні 0.5 тони 70 000 35 000 0,1
7000
0,1
7000
0,1
7000
0,1
7000
0,1
7000
  Всього       250000 50000 50000 50000 50000 50000  
  Разом       1 555 928 311185,6 311185,6 311185,6 311185,6 311185,6  
 
ПРИМІТКА:
1. Запаси матеріально - технічних ресурсів районного матеріального резерву дозволять  забезпечити:
  • відновлення шиферних покрівель близько 300 будівель приватного сектору в сільській місцевості (двох-трьох населених пунктів) при їх повному пошкодженні та проведення ремонтних робіт пошкоджених дахів;
  • паливо-мастильними матеріалами техніку, що залучається для аварійно-відновлювальних робіт  протягом   3-х діб;
  • розгортання місця відпочинку для 450 осіб  та робочих місць для штабу з ліквідації надзвичайної ситуації;
  • протягом 3-х  діб продовольством постраждале населення у кількості 450 осіб та особовий склад аварійно-рятувальних бригад;
  • речовим майном постраждале населення у кількості 450 осіб.
2. Норми харчування передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №426  ,,Про норми харчування військовослужбовців   Збройних Сил, інших військових формувань та осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації”(зі змінами постанова КМУ від 26.11.2014р.№649).
3. В графах  7 – 11 показано: в знаменнику кількість, в чисельнику вартість.